Zakup podzespołów samochodowych do Renault– co wypada mieć na uwadze?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w warsztacie samochodowym, kochasz majstrować przy osobistym samochodzie, czy także jesteś przeciętnym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy własnego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz albowiem zdecydować, czy musisz zainwestować w oryginalne części zamienne, lub nabyć zamienne części samochodowe do Renault. Jest okazja, że z założenie będziesz stawiał nowe i oryginalne części na postumencie, jako najpewniejszy i w największym stopniu oczywisty wybór. Nie zapominaj niemniej jednak, że nie zawsze musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, iż i oryginalne części nie będą miały kłopotów. Masz prawo być jednakże pewny, iż będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Renault.

Części zamienne do Renault oryginalne – konfrontacja

OEM OES OE import eksport

OEM OES OE import eksport

Obfite koszty są niemal oczywistym elementem każdej naprawy auta – szczególnie tej szerzej zakrojonej. Cena części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Dużo ludzi uważa, iż dopuszczalne jest tylko wkładanie do auta części, które pierwotnie pochodzą od jego producenta. Mimo to wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Renault woli wybrać tańsze podzespoły zamienne. Jeśli tak jest też oraz w Twoim wypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Renault na zamienniki musisz upewnić się, iż w pełni rozumiesz plusy i niedociągnięcia również oryginalnych, jak podzespołów zamiennych, żeby podjąć finalnie świadomą decyzję. Części OEM OES OE , import i eksport.

Cena oryginalnych części samochodowych a ich zamienników do Renault.

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, iż wymienniki będą Cię kosztować mniej aniżeli nowe autoczęści do Renault, ale również tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Rzecz zrozumiała to, jak wiele ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną pomiędzy innymi od takich składników:

  • rzadkość,
  • popyt,
  • koszt.

Tak czy inaczej masz prawo być pewien, iż najtańsze części samochodowe do Renault to oczywiście wymienniki – odnajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny oryginalnych. Jak najbardziej pod warunkiem, że nie poszukujesz nadzwyczaj rzadkich części do klasycznych aut kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Biorąc pod szczególną uwagę Renault, jaki Cię interesuje – tym jednakże troskać się nie musisz.

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych podzespołów samochodowych?

Nie powinno być jakiegokolwiek problemu z odnalezieniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do Renault, ażeby załatwić kwestię. Przeważnie też to właśnie dzięki kompetentnemu doradztwu na miejscu nie będzie kłopotu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki oraz Renault u auta, jaki Cię intryguje.

import części zamiennych

import części zamiennych

Co znacznie więcej, dziś mamy do dyspozycji dużą ilość miejsc, w których wolno wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Renault, jeśli wiesz, czego wyszukujesz możesz także odkryć używane części u kapitalnych sprzedawców online bez wychodzenia z mieszkania. Cyklicznie same warsztaty samochodowe trudnią się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Nawet jeśli ostatecznie lokalnie nie będziesz w stanie znaleźć tej części, na której Tobie zależy – internet z całą pewnością będzie ripostą, której szukasz. Wielu producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na cały świat.

Standardy producenta a podzespoły samochodowe Renault.

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Renault dostępny online, lub lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych podzespołów. Mówiąc gruntowniej w kluczowej mierze to świadczy, by sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.

Co to znaczy? Kiedy wytwarzane są nowe, lecz nieoryginalne części, są w stanie, ale nie muszą być bliźniacze z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim samochodzie. Nie jest musem by stał za nimi nowatorski producent aut, lecz ich produkcja tak lub inaczej musi być solidnej jakości. W kilku słowach mówiąc, jeżeli stawiasz na części zamienne, a nie oryginalne części samochodowe do Renault nie zawsze będziesz mógł mieć pewność, iż to, co dostajesz, jest dobre dla Twojego samochodu.

Jeżeli nadal masz niepewności, czy odpowiedniej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka znaczących walorów tych drugich, być może uczynią, iż zrezygnujesz z tych pierwszych.

Zamienniki do oryginalnych auto części – pozytywy

import części oryginalne

import części oryginalne

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Renault proponuje rozwiązania fabrykowane przez jednostkę, która nie jest oryginalnym fabrykantem marki pojazdu. Nie brakuje osób, które sądzą że mówiąc o zamiennikach, tak faktycznie mówi się o już wykorzystywanych wcześniej częściach, bądź ich odświeżonych wersjach. Nie można też nie odnotować, że poprzez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na wybitnie wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. Wobec tego wielu właścicieli aut przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Renault zaczyna wybierać te tanie i funkcjonalne opcje.

Jak nadmieniliśmy powyżej, podzespoły zamienne mają wiele zalet oraz wad, a po stronie atutów z pewnością są:

  • koszt,
  • szeroki wybór,
  • jakość.

Newralgicznym powodem, dla którego wiele ludzi decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Renault zamiast oryginalnych, będzie to, iż są one o wiele tańsze aniżeli części prosto od producenta. Innym powodem jest wymieniony wybór, bo poszukując części zamienne, posiadamy szerszą gamę opcji aniżeli części prosto od oryginalnego producenta. Wreszcie, odszukanie części zamiennej, jaka przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak zdołałoby się wydawać. Ostatecznie jednakże zależy to od rodzaju części, jakiej potrzebujemy. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

Części zamienne do aut – wady

Dlaczego w następstwie tego pomimo tych wszystkich walorów dużo osób nadal woli kupować to, co proponuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Renault? Otóż, nawet jeśli koszty, wybór oraz jakość są wybitnie atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, żeby być uczciwym wypada wziąć pod uwagę także drugą witrynę internetową. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych aspektach części zamiennych – na przykład gwarancji, jaką proponują.

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Przywołujemy także raz jeszcze wzmiankowaną jakość – bowiem nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji podzespołów zamiennych. Jesteśmy w stanie odszukać części o zachwycającej jakości bądź też małej jakości, jakie po prostu nie będą pasować do naszego pojazdu. Dzieje się tak, albowiem jest tak dużo opcji do wyboru, w następstwie tego po prostu należy uważać i upewnić się, że mamy stosowny detal, a w razie wątpliwości odpowiedniej będzie naturalnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Renault.

Kolejna wada części zamiennych kojarzy się z kwestią zabezpieczeń w postaci gwarancji. Niemal wszystkie podzespoły od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, to właśnie dzięki czemu możesz czuć się znacznie bardziej komfortowo i pewno z jakością tych że części. W wypadku zastępników gwarancja jest dołączana tylko czasem i nie ma tu mowy o tak długiej, jak w przypadku oryginalnych części, co jest niewątpliwym minusem tego rozwiązania.

Jakim sposobem zdecydować między oryginalnymi a używanymi częściami samochodowymi?

Decyzja między nowymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Naprawa samochodu zwykle kojarzy się z tym zawiłym dylematem, gdzie trzeba podjąć znaczącą decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy wiesz, że przy wyborze części samochodowych oryginalna opcja nie zawsze jest najlepszą opcją? Zerknijmy na plusy i wady zarówno używanych, jak i nowych części samochodowych.

Jakie niedociągnięcia oryginalnych części w kontekście atutów używanych?

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Naturalnie używane części do aut do Renault to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeżeli wypatruje się tańszych podzespołów samochodowych, na ogół takimi będą te używane, choć nie zawsze, bowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dziś one nie są tematem dyskusji. Tak czy inaczej, jeśli masz napięty budżet, może to być najważniejszy czynnik decydujący o wyborze części samochodowych.W kontekście atutów, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, iż używane części samochodowe do Renault niosą też korzyści dla środowiska? Nie da się zamaskować, iż jeśli poszukuje się wszelkich możliwych sposobów na ochronę otoczenia – zakup podzespołów używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Chociaż dużo części samochodowych można poddać recyklingowi, pokaźna ich część trafia na wysypiska. Kiedy zdobywasz autoczęści używane do Renault, Twój wybór pomoże obniżyć te straty.
Warto też zwrócić szczególną uwagę na zjawisko, iż sklep z używanymi autoczęściami do Renault to również łatwość kupna. Szczególnie, kiedy pojazd nie jest już produkowany, producenci wozów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, o wiele łatwiej będzie odkryć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Renault, niż ten z oryginalnymi.

Wady wyboru używanych podzespołów samochodowych – zalety nowych

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione walory pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowym i do Renault będzie w stanie Ci zagwarantować jedynie ograniczoną gwarancję.

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Z drugiej strony, wybierając nową część samochodową ta gwarancja będzie sporo bardziej długoterminowa. Też, jeżeli gra toczy się o podzespoły używane, decydując się na nie, musisz także liczyć się z ryzykiem, iż prędzej może się okazać nieodzowna ich ponowna wymiana. Pomimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Renault oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze zdołałyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeżeli nastanie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, którą zapewniają autoczęści do Renault używane. Przeważnie używane podzespoły samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do Renault online. Tym znacznie bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już produkowany oraz nie masz innego wyboru aniżeli zakup używanej części samochodowej. To, jak finalnie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego typu części Tobie trzeba, jak istotna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, lub producent dalej produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednakże, że kupowanie nowych części nie jest tak idealne dla środowiska – w takim razie koniec końców zdołałbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Szczególnie w wypadku osób, jakim zależy na „zielonym” podejściu w rozmaitych sferach własnego życia.

W jaki sposób określić jakość części do auta?

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Ażeby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Renault online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe lub używane – zawsze o ostateczną wskazówkę warto zapytać swojego zaufanego oraz kompetentnego mechanika. To naturalnie ten ekspert będzie w stanie najprawidłowiej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces oraz pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Bez względu na niedociągnięcia, atuty – trzeba pamiętać, że najistotniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo jazdy, związana z tym funkcjonalność auta, lecz i wzięcie pod uwagę budżetu, którym się dysponuje.

Części zamienne do Renault  import eksport OE OEM OES

10, 11, 12, 12 TOROS, 12 Variable, 14, 15, 16, 17, 18, 18 Variable, 19 I, 19 I Cabriolet, 19 I Chamade, 19 II, 19 II Cabriolet, 19 II Chamade, 20, 21, 25, 30, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ALASKAN, ALLIANCE, AVANTIME, CAPTUR, CLIO, CLIO I, CLIO II, CLIO III, CLIO IV, DAUPHINE, DOKKER, DUSTER, ESPACE I, ESPACE II, ESPACE III, ESPACE IV, ESPACE V, ESTAFETTE, EXPRESS pick-up, EXPRESS/, FLUENCE, FUEGO, GRAND SCÉNIC II, GRAND SCÉNIC III, GRAND SCÉNIC IV, KADJAR, KANGOO, KANGOO / GRAND KANGOO, KANGOO BE BOP, KANGOO Express, KAPTUR, KOLEOS I, KOLEOS II, KWID, LAGUNA I, LAGUNA II, LAGUNA III, LAGUNA coupe, LATITUDE, LODGY, LOGAN EXPRESS, LOGAN I, LOGAN II, LOGAN pick-up, LOGAN/STEPWAY II, MASCOTT, MASTER I, MASTER II, MASTER III, MEGANE CC, MEGANE I, MEGANE I Cabriolet, MEGANE I Classic, MEGANE I Coach, MEGANE I Hatchback Van, MEGANE II, MEGANE II Coupé-Cabriolet, MEGANE II Hatchback Van, MEGANE II/, MEGANE III, MEGANE III Combi Van, MEGANE III Hatchback Van, MEGANE III coupe, MEGANE IV, MEGANE Scenic, MODUS / GRAND MODUS, OROCH, PULSE, RAPID, RODEO 4, RODEO 5, RODEO 6, SAFRANE, SAFRANE I, SAFRANE II, SANDERO/STEPWAY I, SANDERO/STEPWAY II, SCÉNIC I, SCÉNIC II, SCÉNIC III, SCÉNIC IV, SCALA, SPORT SPIDER, SUPER 5, TALISMAN, THALIA I, THALIA II, THALIA III, TRAFIC, TRAFIC II, TRAFIC III, TWINGO I, TWINGO II, TWINGO III, TWIZY, VEL SATIS, WIND, ZOE