Nowe, używane, oryginalne, zamienne – co o częściach do auta KIA warto wiedzieć?

Bez względu od tego, czy pracujesz w warsztacie samochodowym, kochasz majstrować przy osobistym samochodzie, czy też jesteś stereotypowym kierowcą wymagającym podzespołów samochodowych do naprawy własnego pojazdu – będziesz miał dylemat. Powinieneś albowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do KIA. Być może od razu z góry mniemasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego fabrykanta są poprawniejsze. Życie zapisuje jednakże różne scenariusze i przenigdy nie ma 100% pewności, że rzecz oryginalna oraz oryginalna będzie niezawodna. Masz prawo być jednak pewny, że będą Cię kosztować znacznie więcej niż części zamienne do KIA.

Części zamienne do KIA oryginalne – konfrontacja

import części zamiennych

import części zamiennych

Zawsze, kiedy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, można spodziewać się dużych wydatków. Koszt części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Sporo osób twierdzi, że dopuszczalne jest jedynie wkładanie do auta części, jakie oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednak wielu z nas z obawy o to, jak wiele może zapłacić za oryginalne części zamienne do KIA woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest także oraz w Twoim przypadku, nim zamienisz oryginalne autoczęści do KIA na zamienniki powinieneś upewnić się, iż w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, by podjąć finalnie świadomą decyzję. Części OEM OES OE , import i eksport.

Części samochodowe zamienne a oryginalne KIA  – jak wyglądają wydatki?

Na pewno nikogo nie zdziwi to, iż zamienniki będą Cię kosztować mniej aniżeli nowe autoczęści do KIA, lecz i tak wolno być mocno zdziwiony różnicą cen. Rzecz oczywista to, jak dużo ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną pomiędzy innymi od takich czynników:

  • unikalność,
  • popyt,
  • cena.

Tak lub inaczej masz prawo być pewny, iż najtańsze części samochodowe do KIA to naturalnie wymienniki – odszukasz je nawet za mniej aniżeli połowę ceny nowych. Rzecz oczywista jest tak wyłącznie w wypadku, kiedy części samochodowe, które się szuka nie mają być elementem klasycznego, czy egzotycznego pojazdu. Co biorąc pod szczególną uwagę KIA, który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

Części samochodowe – przystępność oryginalnych oraz zamienników

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Nie powinno być żadnego problemu z odnalezieniem części zamiennej do samochodu, jaki cieszy się popularnością. Wystarczy odpowiedni sklep z częściami do KIA, żeby załatwić kwestię. Z reguły również dzięki kompetentnemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i KIA u auta, który Cię interesuje. Co więcej, dziś mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w jakich wolno wyszukiwać zarówno zamienniki, jak również oryginalne części do samochodu. Na pewno masz prawo to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do KIA, jeżeli wiesz, czego wyszukujesz masz możliwość też znaleźć używane części u świetnych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe trudnią się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Nawet jeśli finalnie lokalnie nie będziesz w stanie odnaleźć tej części, na jakiej Tobie zależy – internet z całą pewnością będzie ripostą, której szukasz.

Normy producenta a części samochodowe KIA

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Bez względu na to, czy gra toczy się o sklep motoryzacyjny z częściami do KIA dostępny online, lub lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Chodzi o nic innego, jak o to, by posiadać pewność, że wybrane zamienniki spełniały normy, dzięki jakim nadają się do użytku w danym pojeździe.

Co to oznacza? Kiedy produkowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być takie same z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim aucie. Nie jest musem by stał za nimi innowacyjny producent aut, ale ich produkcja tak czy inaczej musi być dobrej jakości. Zwięźle mówiąc, jeżeli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do KIA nie zawsze będziesz w stanie mieć pełne przekonanie, iż to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego auta. Zanim wydasz z trudem zarobione pieniądze na oryginalne podzespoły, zastanów się nad poniektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych części samochodowych.

Zamienniki do oryginalnych auto części – walory

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do KIA oferuje rozwiązania fabrykowane przez firmę, jaka nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Nie brakuje osób, które sądzą iż mówiąc o zamiennikach, tak ściśle mówiąc mówi się o już używanych częściach, lub ich odświeżonych wersjach. Należy również doliczyć, że w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych o wiele się poprawiła w ciągu minionych paru lat. Właśnie dlatego wielu właścicieli aut przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do KIA zaczyna wybierać te tanie i efektywne opcje.

Zgodnie z tym, co pozostało wyżej uściślone – zamiennikom nie brakuje mocnych, jak oraz słabych stron – do tych pierwszych zdecydowanie należą:

  • cena,
  • szeroki wybór,
  • wykonanie.
import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Fundamentalnym powodem, dla którego wiele ludzi decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do KIA zamiast oryginalnych, będzie to, że są one znacznie tańsze aniżeli części prosto od producenta. Dodatkowym powodem jest naturalnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru znacznie więcej opcji aniżeli w wypadku podzespołów pochodzących od oryginalnego producenta. Co więcej, prawda jest taka, że nie brakuje sytuacji, gdzie wymiennik okazuje się nawet bardziej niezawodny aniżeli to, co proponuje producent oryginałów. Koniec końców część, której się poszukuje będzie determinować to, co wypada uznać za najistotniejszą zaletę przyczyniającą się do wyboru. Wielu producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na cały świat,

Części zamienne do pojazdów KIA  – wady

Czemu w takim razie pomimo tych wszystkich atutów sporo osób dalej woli nabywać to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do KIA? Otóż, nawet jeżeli koszty, wybór oraz jakość są niezwykle atrakcyjne oraz przekonujące w ramach zalet części zamiennych, by być uczciwym wypada wziąć pod uwagę także drugą domenę. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych cechach podzespołów zamiennych – na przykład gwarancji, jaką proponują.

Kiedy kupuje się części zamienne, sprawa jakości ma dwie strony. Równie wielokrotnie co gruntownie wykonane części zamienne wolno spotkać oraz te o słabej jakości, jaka przekłada się nawet

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

nieraz na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, w związku z tym po prostu wypada uważać i upewnić się, że mamy słuszny detal, a w razie wątpliwości prawidłowiej będzie oczywiście postawić na propozycje, jakie w wyższej cenie proponuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do KIA.

Gwarancja, która została już wspomniana – wskazuje na wielką wadę powiązaną z zamiennikami. Prawie wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub też ochrony, to naturalnie dzięki czemu masz możliwość czuć się znacznie bardziej komfortowo i pewno z jakością tych że części. W przypadku wymienników gwarancja jest dołączana wyłącznie w pewnych sytuacjach i nie ma tu mowy o tak długiej, jak w przypadku oryginalnych podzespołów, co jest niewątpliwym negatywem tego rozwiązania.

 

Podzespoły samochodowe KIA – nowe czy używane?

Jeżeli zdecydujesz, iż pragniesz oryginalnych części – kolejnym dylematem będzie wybrać między oryginalnymi a używanymi. Jeśli chodzi naprawę samochodu, wybór między odkrywczymi i używanymi częściami samochodowymi ma prawo być kłopotliwym obowiązkiem, ale nie musi. Czy Twoim zdaniem nowe podzespoły są zawsze perfekcyjną opcją, czy masz tutaj jakieś inne przemyślenia? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na defekty, jak i plusy każdej z omawianych możliwości.

Jakie defekty nowych części w kontekście atutów używanych?

Bezsprzecznie używane części do aut do KIA to w głównej mierze niższa cena. Używane podzespoły samochodowe są z reguły tańsze, lecz pamiętaj, iż jeśli mowa o autach klasycznych, lub

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

egzotycznych nie musi tak być. W każdym razie, przy napiętym budżecie oraz równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to oczywiście będzie faktorem decydującym.W kontekście zalet, czy pomyślałeś ilekroć o tym, że używane części samochodowe do KIA niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się zamaskować, że jeżeli poszukuje się wszelkich możliwych sposobów na ochronę środowiska – zakup części używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Chociaż dużo części samochodowych wolno poddać recyklingowi, znaczna ich część trafia na wysypiska. Kiedy tak właściwie kupujesz autoczęści używane do KIA, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty. Warto także zwrócić uwagę na zjawisko, że sklep z używanymi autoczęściami do KIA to też łatwość zakupu. Głównie, kiedy pojazd nie jest już fabrykowany, twórcy aut też przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój pojazd nie jest już fabrykowany, o wiele łatwiej będzie odszukać do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do KIA, niż ten z oryginalnymi. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

Jakie plusy oryginalnych podzespołów w kontekście negatywów używanych?

import części zamiennych

import części zamiennych

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do KIA będzie w stanie Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, wybierając nowiutką część samochodową ta gwarancja będzie sporo bardziej długoterminowa. Wobec tego w wypadku części używanych, zawsze istnieje większe ryzyko, że z w pewnych sytuacjach nieodzowna będzie ponowna wymiana tej samej części. Pomimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do KIA oferuje artykuły, jakie są tańsze, zaoszczędzone pieniądze zdołałyby wówczas pozostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeżeli nadejdzie czas wymiany.
Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką gwarantują autoczęści do KIA używane. Najczęściej używane części samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do KIA online. Tym znacznie bardziej, jeżeli Twój pojazd nie jest już fabrykowany i nie masz innego wyboru aniżeli zakup używanej części samochodowej. To, jak finalnie zdecydujesz w gigantycznej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego typu części Tobie potrzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent w dalszym ciągu fabrykuje jej oryginalną wersję. Musisz jednak posiadać cały czas w głowie fakt, iż kupowanie śmiałej części zawsze będzie mniej doskonałe dla środowiska niż wybór używanej – w związku z tym być może to będzie tym punktem decydującym. Zwłaszcza, jeżeli jesteś ekoświadomą figurą, której dobro ziemi leży na sercu.

Jakość części samochodu KIA  – skąd mieć pewność co do niej?

OEM OES OE import eksport

OEM OES OE import eksport

By posiadać pewność, iż otrzymujesz bardzo dobre autoczęści do KIA online do własnego samochodu, obojętnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, lub zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać własnego zaufanego oraz doświadczonego mechanika. To oczywiście ten ekspert będzie w stanie najprzyzwoiciej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces oraz pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Bez względu od zalet i wad – finalnie liczy się wybór tego, co jest bardzo dobre również dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Części zamienne do KIA  OEM OES OE, import eksport.

AVELLA, BESTA, BONGO, BORREGO, CADENZA I, CADENZA II, CARENS I, CARENS IV, CARNIVAL I, CARNIVAL II, CEE’D, CEE’D Combi Van, CEE’D SW, CEED, CERATO, CERATO II, CERATO KOUP, CERES, CLARUS, CONCORD, ELAN, ENTERPRISE, GRANBIRD, JOICE, K2500, K2700, K2900, K3600, K9, MAGENTIS, NIRO, OPIRUS, OPTIMA, PEGAS, PICANTO, PREGIO, PRIDE, PRIDE Van, PRO CEE’D, PROCEED, QUORIS, RAY, RETONA, RIO, RIO II, RIO III, RIO IV, RIO X-LINE IV, ROADSTER, SEDONA, SEPHIA, SHUMA, SHUMA II, SHUMA coupe, SORENTO I, SORENTO II, SORENTO III, SOUL, SOUL II, SOUL III, SPORTAGE, STINGER, STONIC, TOWNER, VENGA, VISTO