Wybór podzespołów samochodowych ford – co trzeba wziąć pod uwagę?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w serwisie samochodowym, lubisz majstrować przy własnym aucie, czy także jesteś normalnym kierowcą potrzebującym podzespołów samochodowych do naprawy własnego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz bo zdecydować, czy musisz zainwestować w oryginalne części zamienne, lub zakupić zamienne części samochodowe do Ford. Być może od razu z góry zakładasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego fabrykanta są poprawniejsze. Nie zapominaj jednak, iż niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały kłopotów. Masz prawo być jednakże pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Ford.

import części zamiennych

import części zamiennych

Porównajmy – części zamienne do Ford oryginalne

Stale, kiedy zajdzie potrzeba naprawy auta, wolno spodziewać się znacznych wydatków. Ma to miejsce szczególnie ze względu na cenę podzespołów samochodowych. Dużo osób twierdzi, że dopuszczalne jest jedynie wkładanie do auta części, jakie oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednakże wielu z nas z obawy o to, jak dużo może zapłacić za oryginalne części zamienne do Ford woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również oraz w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Ford na zamienniki powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz plusy i defekty również oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Koszt oryginalnych części samochodowych a ich zamienników

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

Z pewnością nikogo nie zaskoczy to, że wymienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Ford, ale również tak można być mocno zdziwiony różnością cen. Rzecz jasna to, jak wiele ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną pomiędzy innymi od takich składników:

  • unikalność,
  • popyt,
  • cena.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Ford to naturalnie zamienniki – odszukasz je nawet za mniej niż połowę ceny oryginalnych. Ewidentnie pod warunkiem, że nie wyszukujesz nadzwyczaj rzadkich podzespołów do klasycznych aut kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Biorąc pod szczególną uwagę Ford, jaki Cię interesuje – tym jednakże niepokoić się nie powinieneś. Części OEM OES OE , import i eksport.

Co z dostępem do oryginalnych i zamiennych do ford podzespołów samochodowych?

Najczęściej względnie łatwo będzie znaleźć zamienne podzespoły samochodowe, zwłaszcza do kultowych pojazdów. Wystarczy właściwy sklep z częściami do Ford, ażeby załatwić sprawę. Na ogół takie punkty gwarantują również pomoc ekspertów, jacy jeszcze bardziej ułatwiają szybkie i banalne odszukanie rzeczowych części do danego samochodu.

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Co znacznie więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji olbrzymią ilość miejsc, w których wolno wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne podzespoły do samochodu. Na pewno możesz to zrobić w klasyczny sposób – analizując stacjonarny sklep z częściami do Ford, jeżeli wiesz, czego poszukujesz masz możliwość także odkryć używane części u świetnych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Często same warsztaty samochodowe trudnią się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Nawet jeżeli ostatecznie lokalnie nie będziesz w stanie znaleźć tej części, na jakiej Tobie zależy – internet z całą pewnością będzie odpowiedzią, której wyszukujesz. Wielu producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na cały świat,

 

Normy producenta a podzespoły samochodowe

import części oryginalne

import części oryginalne

Bez względu na to, czy gra toczy się o sklep motoryzacyjny z częściami do Ford dostępny online, lub lokalnie – robiąc tam zakupy powinieneś sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w kluczowej mierze to świadczy, aby sprawdzić czy spełniają normy producenta oryginalnego sprzętu.

Co jeszcze należałoby wiedzieć? Kiedy tak właściwie fabrykowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być jednakowe z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim aucie. Są w stanie być fabrykowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeżeli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Ford niekoniecznie będziesz mógł posiadać pewność, iż to, co dostajesz, jest należyte dla Twojego samochodu.

Zanim wydasz z trudem zarobione finanse na oryginalne podzespoły, zastanów się nad niektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych części samochodowych.

Zamienniki do oryginalnych auto podzespołów ford – atuty

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Ford oferuje rozwiązania wytwarzane przez firmę, jaka nie jest oryginalnym fabrykantem marki pojazdu. Nie brakuje osób, które sądzą że mówiąc o zamiennikach, tak rzeczywiście mówi się o już używanych częściach, czy też ich odświeżonych wersjach. Nie można także nie zanotować, iż przez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na niezwykle wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. W następstwie tego wielu właścicieli aut przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Ford zaczyna wybierać te niedrogie oraz wydajne opcje. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

W jaki sposób wzmiankowaliśmy powyżej, podzespoły zamienne mają wiele walorów i wad, a po stronie walorów z pewnością są:

  • cena,
  • obszerny wybór,
  • wykonanie.

Nadrzędnym powodem, dla jakiego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Ford zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Kolejnym powodem jest oczywiście to, że jako posiadacz pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru więcej opcji aniżeli w wypadku części pochodzących od oryginalnego producenta. Co więcej, prawda jest taka, iż nie brakuje sytuacji, gdzie wymiennik okazuje się nawet o wiele bardziej niezawodny aniżeli to, co oferuje fabrykant oryginałów. W końcu jednakże zależy to od typu części, jakiej potrzebujemy.

Podzespoły zamienne do pojazdów – defekty

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Dlaczego wobec tego mimo tych wszystkich walorów dużo osób dalej woli nabywać to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Ford? Otóż, nawet jeżeli koszty, wybór oraz jakość są wybitnie atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, żeby być uczciwym trzeba wziąć pod uwagę także drugą domenę internetową. Bardziej pochylając się nad tematem nie wolno zapomnieć oraz o innych zagadnieniach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.

Przywołujemy także raz jeszcze napomkniętą jakość – albowiem nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Równie w wielu przypadkach co całkowicie wykonane części zamienne wolno spotkać oraz te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasami na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, bo jest tak wiele opcji do wyboru, w takim razie najzwyczajniej w świecie wypada uważać oraz upewnić się, iż mamy właściwy szczegół, a w razie wątpliwości poprawniej będzie naturalnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie proponuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Ford.

Następna wada części zamiennych wiąże się z kwestią zabezpieczeń w postaci gwarancji. Niemalże każda oryginalna część ma zapewnioną z ramienia producenta długotrwałą gwarancję, czasami połączoną z pewnego rodzaju ochroną kupujących. Zamienniki zazwyczaj (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla co niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, iż wolą się trzymać wyznaczonych marek.

Części samochodowe do ford – nowe czy używane?

Decyzja między nowymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Naprawa auta zwykle wiąże się z tym trudnym dylematem, gdzie należy podjąć ważną decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy wiesz, że przy wyborze części samochodowych oryginalna opcja nie zawsze jest perfekcyjną opcją? Zerknijmy na atuty oraz niedociągnięcia zarówno używanych, jak oraz nowych części samochodowych.

Jakie defekty oryginalnych części w kontekście zalet używanych?

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Naturalnie używane części do aut do Ford to przede wszystkim niższa cena. Używane podzespoły samochodowe są z reguły tańsze, lecz pamiętaj, że jeżeli mowa o samochodach klasycznych, czy egzotycznych nie musi tak być. Tak czy zupełnie inaczej, jeśli masz napięty budżet, ma prawo to być najważniejszy czynnik decydujący o wyborze części samochodowych.

W kontekście walorów, czy pomyślałeś ilekroć o tym, iż używane części samochodowe do Ford niosą także korzyści dla środowiska? To prawda – kupowanie używanych podzespołów samochodowych to błyskotliwy sposób na ochronę środowiska. Utylizacja wielu części samochodowych jest dziś dość popularną praktyką, ale mimo to bezustannie ich pokaźna grupa zalega na złomowiskach. Kiedy pozyskujesz autoczęści używane do Ford, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na zjawisko, iż sklep z używanymi autoczęściami do Ford to także łatwość zakupu. Głównie, gdy pojazd nie jest już fabrykowany, twórcy aut także przestają wytwarzać nowe podzespoły zamienne do tego pojazdu. Jeżeli Twój samochód nie jest już fabrykowany, o wiele łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Ford, niż ten z oryginalnymi.

Negatywy wyboru używanych podzespołów samochodowych ford – plusy nowych

części do samochodów osobowych

części do samochodów osobowych

Bez względu na wszelkie wyżej wymienione walory nie zapominaj, iż sklep z używanymi częściami samochodowymi do Ford będzie w stanie Tobie zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeżeli jednak z drugiej strony pragniesz długoterminowej gwarancji – zakup nowej części do samochodu może być wszystkim, czego Ci wypada. Wobec tego w przypadku części używanych, zawsze jest pokaźniejsze ryzyko, że z niekiedy potrzebna będzie ponowna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Ford oferuje artykuły, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze zdołałyby w owym czasie pozostać oraz tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeżeli nastanie czas wymiany.

Popatrzmy jeszcze na żywotność, którą gwarantują autoczęści do Ford używane. W większości wypadków używane podzespoły samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do Ford online. Tym bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już fabrykowany oraz nie masz innego wyboru aniżeli kupno używanej części samochodowej. To, jak w końcu zdecydujesz w obszernej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak istotna jest jej funkcja w samochodzie oraz właśnie tego, lub producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz niemniej jednak, że kupowanie oryginalnych części nie jest tak wartościowe dla środowiska – w takim razie koniec końców mógłbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w różnych sferach własnego życia.

Jak określić jakość części do samochodu?

By mieć pewność, że dostajesz perfekcyjne autoczęści do Ford online do własnego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe lub używane – zawsze o ostateczną radę należałoby zapytać własnego zaufanego oraz doświadczonego mechanika. To oczywiście ten ekspert będzie w stanie najprzyzwoiciej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Obojętnie od zalet oraz wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest bardzo dobre zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, lecz i portfela.

Lista modeli i części zamiennych do ford OE, OEM, OES, import i eksport.

5000-Serie, 6000-Serie, 7000-Serie, ACTIVA, ACTIVA liftback, B-MAX, B-MAX Van, BANTAM pick-up, BELINA I, BELINA II, C-MAX, C-MAX II, C-MAX II Van, CAPRI, CAPRI II, CAPRI III, CONSUL, CORCEL I, CORCEL II, CORSAIR, CORSAIR Estate, CORTINA, CORTINA Estate, COUGAR, COURIER pick-up, Cargo, DEL REY, ECONOVAN, ECOSPORT, ESCORT, ESCORT ’81 Express, ESCORT ’86 Express, ESCORT ’91 Express, ESCORT ’95, ESCORT CLASSIC, ESCORT I, ESCORT II, ESCORT III, ESCORT IV, ESCORT V, ESCORT VI, ESCORT liftback, F-100, F-250, F-MAX, F-SERIES, F1000, F4000, FALCON, FIESTA, FIESTA I, FIESTA II, FIESTA III, FIESTA IV, FIESTA V, FIESTA V Van, FIESTA VI, FIESTA VI Van, FIESTA VII, FIESTA VII Van, FOCUS, FOCUS /, FOCUS C-MAX, FOCUS II, FOCUS II /, FOCUS III, FOCUS III /, FOCUS III / liftback, FOCUS IV, FUSION, GALAXIE, GALAXY, GALAXY MK III VAN, GRANADA, GRAND C-MAX, GRAND C-MAX Van, GT, HUSKY, HUSKY pick-up, KA, KA Van, KA+, KUGA I, KUGA II, KUGA II VAN, KUGA III, LASER liftback, MAVERICK, MAVERICK VAN, METEOR, METROSTAR, MONDEO I, MONDEO II, MONDEO III, MONDEO IV, MONDEO IV Van, MONDEO V, MONDEO V liftback, ORION I, ORION II, ORION III, P 100 I, P 100 II, PUMA, RANGER, S-MAX, SCORPIO I, SCORPIO II, SIERRA, SIERRA liftback, STREET KA, TAUNUS, TAUNUS ´80, TAUNUS ’51, TAUNUS ’80, TAUNUS 12M, TAUNUS 15M, TAUNUS 17M, TAUNUS 20M, TAUNUS 20M XL, TAUNUS 26M XL, TELSTAR, TERRITORY, TOPAZ, TOURNEO CONNECT, TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408, TOURNEO COURIER B460, TOURNEO CUSTOM V362, TRACER, TRANSIT, TRANSIT ’55-, TRANSIT CONNECT, TRANSIT CONNECT V408, TRANSIT COURIER B460, TRANSIT CUSTOM V362, TRANSIT TOURNEO, TRANSIT V363, TRITON, ZEPHYR III, ZEPHYR IV, ZODIAC, ZODIAK