Kup podzespołów samochodowych fiat – co trzeba mieć na uwadze?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w serwisie samochodowym, lubisz majstrować przy osobistym aucie, czy także jesteś przeciętnym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy własnego pojazdu – będziesz miał dylemat. Powinieneś bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy nabyć zamienne części samochodowe do Fiat. Być może od razu z góry wierzysz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego fabrykanta są lepsze. Nie zapominaj jednakże, iż nie zawsze musi być taki scenariusz – przenigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być niemniej jednak pewny, że będą Cię kosztować znacznie więcej niż części zamienne do Fiat.

Porównajmy – części zamienne do Fiat oryginalne

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

Kolosalne wydatki są niemal jasnym elementem jakiejkolwiek naprawy auta – głównie tej szerzej zakrojonej. Ma to miejsce przede wszystkim ze względu na cenę części samochodowych. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem kłopotów jest stosowanie oryginalnych części producenta auta. Jednak wielu z nas z obawy o to, jak dużo może zapłacić za oryginalne części zamienne do Fiat woli wybrać tańsze części zamienne. Jeżeli tak jest również oraz w Twoim przypadku, nim zamienisz oryginalne autoczęści do Fiat na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety oraz niedociągnięcia zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, żeby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Koszt oryginalnych części samochodowych do fiat a ich zamienników

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, iż zamienniki będą Cię kosztować mniej aniżeli nowe autoczęści do Fiat, ale również tak wolno być mocno zaskoczony różnością cen. Rzecz jasna to, ile ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o sumę uzależnioną między innymi od takich elementów:

  • rzadkość,
  • popyt,
  • cena.

Tak czy zupełnie inaczej możesz być pewien, iż najtańsze części samochodowe do Fiat to naturalnie wymienniki – odszukasz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Rzecz jasna jest tak jedynie w przypadku, gdy części samochodowe, które się wypatruje nie mają być szczegółem klasycznego, lub egzotycznego pojazdu. Co biorąc pod szczególną uwagę Fiat, jaki Cię intryguje nie powinno Cię dotyczyć.

Części do samochodów osobowych fiat  – przystępność oryginalnych oraz zamienników

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy właściwy sklep z częściami do Fiat, żeby załatwić kwestię. Przeważnie takie sklepy zapewniają też pomoc specjalistów, którzy jeszcze bardziej ułatwiają prędkie i bezproblemowe odszukanie konkretnych części do danego auta.

import części zamiennych

import części zamiennych

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w jakich wolno wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością masz prawo to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Fiat, jeśli wiesz, czego wyszukujesz możesz też odkryć używane części u świetnych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Często same warsztaty samochodowe trudnią się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeżeli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością odnajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Sprawa standardów podzespołów samochodowych

Bez względu na to, czy gra toczy się o sklep motoryzacyjny z częściami do Fiat dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy powinieneś sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w kluczowej mierze to oznacza, by sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.

audi części zamienne

audi części zamienne

Co jeszcze należałoby wiedzieć? Kiedy tak właściwie wytwarzane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, lecz nie muszą być tożsame z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim aucie. Nie jest musem aby stał za nimi innowacyjny producent aut, ale ich produkcja tak lub inaczej musi być porządnej jakości. Zwięźle mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Fiat niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest należyte dla Twojego auta. Części OEM OES OE , import i eksport. 

Zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na oryginalne części, zastanów się nad niektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych podzespołów samochodowych.

Części zamienne do fiat i innych pojazdów – walory

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Fiat oferuje rozwiązania fabrykowane przez firmę, jaka nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu twierdzi, iż zamienne części samochodowe są częściami używanymi lub tymi pochodzącymi z renowacji, lecz tak de facto nie jest. Wypada również dodać, iż w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych o wiele się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat. Wobec tego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Fiat zaczyna wybierać te niedrogie oraz efektywne opcje.

Jakim sposobem nadmieniliśmy powyżej, podzespoły zamienne mają dużo atutów oraz wad, a po stronie walorów z pewnością są:

  • koszt,
  • gigantyczny wybór,
  • wykonanie.
części do samochodów osobowych

części do samochodów osobowych

Kluczowym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Fiat zamiast oryginalnych, będzie to, że są one o wiele tańsze niż części prosto od producenta. Następnym powodem jest właśnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już z pewnością masz do wyboru więcej opcji niż w przypadku podzespołów pochodzących od oryginalnego producenta. Ostatecznie, znalezienie części zamiennej, jaka przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatecznie jednak zależy to od typu części, której potrzebujemy.

Części zamienne do samochodów fiat – wady

Dlaczego więc mimo tych wszystkich walorów sporo osób w dalszym ciągu woli nabywać to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Fiat? Należy sprawiedliwie oznajmić, iż choć jakość, szeroki wybór oraz interesująca cena sprawią, iż wymienniki są niezwykle interesującą alternatywą – zawsze jest druga strona medalu, jaką trzeba uwzględnić w tych rozważaniach. Znacznie bardziej pochylając się nad tematem nie można zapomnieć oraz o innych sprawach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.

części do samochodów OEM OES OE

części do samochodów OEM OES OE

Przywołujemy także raz jeszcze wzmiankowaną jakość – bowiem nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Równie w wielu przypadkach co gruntownie wykonane części zamienne można spotkać oraz te o słabej jakości, jaka przekłada się nawet w pewnych sytuacjach na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, bowiem jest tak wiele opcji do wyboru, w następstwie tego po prostu trzeba uważać oraz upewnić się, że mamy trafny detal, a w razie niepewności poprawniej będzie naturalnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie proponuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Fiat.

Następna wada części zamiennych wiąże się z kwestią zabezpieczeń w postaci gwarancji. Prawie wszelkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji bądź też ochrony, to naturalnie dzięki czemu masz możliwość czuć się bardziej komfortowo i pewno z jakością tych że części. W przypadku zamienników gwarancja jest dołączana wyłącznie nieraz i nie ma tutaj mowy o tak długiej, jak w wypadku oryginalnych podzespołów, co jest niewątpliwym negatywem tego rozwiązania. Wielu producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na cały świat,

Części samochodowe fiat – nowe czy używane?

Jeśli zdecydujesz, że pragniesz oryginalnych części – następnym dylematem będzie wybrać pomiędzy nowymi a używanymi. Jeżeli gra toczy się naprawę samochodu, wybór między pionierskimi i używanymi częściami samochodowymi może być przykrym obowiązkiem, ale nie musi. Czy wiesz, że przy doborze części samochodowych nowa opcja nie zawsze jest perfekcyjną opcją? Spójrzmy na zalety oraz defekty zarówno używanych, jak i nowych części samochodowych.

Jakie wady oryginalnych podzespołów do fiat w kontekście zalet używanych?

Naturalnie używane części do aut do Fiat to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeżeli szuka się tańszych podzespołów samochodowych, zwykle takimi będą te używane, choć nie zawsze, albowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dziś one nie są tematem dyskusji. Tak lub zupełnie inaczej, jeśli masz napięty budżet, ma prawo to być najistotniejszy czynnik decydujący o wyborze podzespołów samochodowych.

W kontekście walorów, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, iż używane części samochodowe do Fiat niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się zamaskować, że jeśli wypatruje się wszystkich

części zamienne OEM OES OE

części zamienne OEM OES OE

możliwych sposobów na ochronę otoczenia – zakup podzespołów używanych zamiast oryginalnych może być jednym z nich. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dosyć atrakcyjną praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy tak właściwie pozyskujesz autoczęści używane do Fiat, Twój wybór pomoże uszczuplić te straty.

Warto też zwrócić uwagę na zjawisko, iż sklep z używanymi autoczęściami do Fiat to także łatwość kupna. Ma to znaczenie głównie w wypadku już nieprodukowanych aut, wobec której już nawet sam producent decyduje o zaprzestaniu produkcji części. Jeżeli Twój samochód nie jest już fabrykowany, znacznie łatwiej będzie odnaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Fiat, niż ten z oryginalnymi.

Jakie walory oryginalnych części w kontekście wad używanych?

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione walory pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Fiat będzie w stanie Ci zagwarantować wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeżeli niemniej jednak z drugiej strony pragniesz długoterminowej gwarancji – zakup oryginalnej części do samochodu może być wszystkim, czego Ci wypada. Wobec tego w przypadku części używanych, zawsze jest większe ryzyko, że z od czasu do czasu nieodzowna będzie powtórna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Fiat oferuje produkty, jakie są tańsze, zaoszczędzone pieniądze zdołałyby wtedy zostać oraz tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeżeli nastanie czas wymiany.

części oryginalne OEM OES OE

części oryginalne OEM OES OE

Popatrzmy jeszcze na żywotność, którą zapewniają autoczęści do Fiat używane. Przeważnie używane podzespoły samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do Fiat online. Tym znacznie bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już produkowany oraz nie masz innego wyboru niż zakup używanej części samochodowej. To, jak w końcu zdecydujesz w obszernej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego typu części Tobie potrzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie oraz właśnie tego, lub producent w dalszym ciągu fabrykuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednak, że kupowanie innowacyjnych podzespołów nie jest tak idealne dla środowiska – w takim razie koniec końców mógłbyś być usatysfakcjonowany z takiego obrotu spraw. Zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w przeróżnych sferach swojego życia. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

 

Jakość podzespołu samochodu Fiat – skąd mieć pewność co do niej?

Ażeby posiadać pewność, iż otrzymujesz optymalne autoczęści do Fiat online do swojego samochodu, bez względu od tego, czy wybierasz te oryginalne, lub zamienne, nowe lub używane – zawsze o ostateczną wskazówkę należałoby spytać własnego zaufanego oraz doświadczonego mechanika. Nie ma bardziej profesjonalnego eksperta, jaki zdołałby przeprowadzić Cię przez wszelkie wyżej wymienione kwestii oraz finalnie doprowadzić do podjęcia możliwie jak najlepszej kwestii. Niezależnie od zalet i wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest najlepsze zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Opinie użytkowników dotyczących części zamiennych do marki FIAT

Części do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych marki FIAT, kupiłem w sklepie internetowym płacąc za nie kartą płatniczą. Wszystkie otrzymane części zamiennie i oryginalne były zapakowane w oryginalne opakowania i kartony. Zatem import i eksport części oryginalnie zapakowanych jest możliwy i nawet opłacalny. Takie części nie są aż tak drobie w eksporcie jak by się wydawało. Ważne by zwracać uwagę czy BOX z częściami samochodowymi zawiera wszystkie podzespoły danej części. Warto zwrócić uwagę na zamawiane części OE, OEM, OES do fiat. 

Części zamienne do Fiat OE, OEM, OES, import eksport.

1000 Serie , 1000er-Serie , 124, 124 , 124 Familiare , 124 coupe , 125 , 126 , 127 , 127 Panorama , 128 , 128 Familiare , 128 coupe , 128 sedan , 130 , 130 coupe , 131 , 131 Familiare/Panorama , 132 , 133 , 135 DINO, 135 DINO coupe , 1400 kabriolet , 147 , 1500 kabriolet , 1500-2300 , 1900 coupe , 238-SERIE , 241-SERIE, 242-SERIE, 400 Serie , 500 , 500 A / B Berlina , 500 B Giardiniera , 500 C , 500 C Berlina , 500 C Giardiniera , 500 Serie , 500 kombi , 500L , 500X , 600 , 600 Serie , 66 Serie , 700 Serie , 800 Serie , 850, 850 , 850 coupe , 88 Serie , 90 Serie , 900 Serie , 900 T/E Panorama , 900 T/E Pulmino , 94 Serie , ARGENTA , ARGO , AVVENTURA , BALILLA 508, BALILLA 508 S coupe , BALILLA 508 Saloon , BARCHETTA , BRAVA , BRAVO I , BRAVO II , BRAVO Van , CAMPAGNOLA , CINQUECENTO , CINQUECENTO VAN , COUPE , CROMA, CROMA , CRONOS , DINO, DINO coupe , DOBLO, DOBLO Cargo , DOBLO/ kombi , DUCATO, DUCATO Panorama , DUNA , DUNA Weekend , DUNA sedan , ELBA , F-Serie , FIORINO, FIORINO , FIORINO Pick up , FIORINO/ kombi , FREEMONT , FULLBACK pick-up , GRANDE PUNTO , GRANDE PUNTO Van , IDEA , JAGST , L Serie , LINEA , MAREA , MAREA Weekend , MILLE , MOBI , MULTIPLA , OGGI sedan , PALIO , PALIO FIRE , PALIO Weekend , PANDA , PANDA VAN , PANDA Van , PANORAMA , PENNY VAN , PREMIO , PUNTO , PUNTO EVO , PUNTO EVO Van , PUNTO Van , PUNTO kabriolet , QUBO , REGATA , REGATA Weekend , RITMO , RITMO kabriolet , SCUDO, SCUDO , SCUDO Combinato , SEDICI , SEICENTO / 600 , SEICENTO / 600 Van , SIENA , SIENA / GRAND SIENA , STILO , STILO Multi Wagon , STILO VAN , STRADA pick-up , 100 , 110 , 120 , 130 , 140 , 180 , 190 , 260 , 300 , 330 , 400 , 50 , 55 , 600 , 65 , 70 , 75 , 80 , 90 , C40 , C50 , TALENTO, TALENTO/ kombi , TEMPRA , TEMPRA S.W. , TIPO , TIPO kombi , TIPO liftback , TIPO sedan , TL Serie , TORO , ULYSSE , UNO, UNO , UNO CARGO , X 1/9