Kup podzespołów samochodowych BMW – co trzeba mieć na uwadze?

Bez względu na to, czy osobiście zacząłeś pracować jako mechanik w zakładzie, czy jesteś domowym pasjonatem moto-majsterkowania, czy też ot tak Twój pojazd uległ awarii i stajesz przed przymusem wyboru części na wymianę – pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Powinieneś bo zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, lub zakupić zamienne części samochodowe do BMW. Być może od razu z góry mniemasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego fabrykanta są lepsze. Pamiętaj jednakże, iż nie zawsze musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być niemniej jednak pewny, iż będą Cię kosztować znacznie więcej niż części zamienne do BMW.

Porównajmy – części zamienne do BMW oryginalne

BMW części oryginalne

BMW części oryginalne

Stale, kiedy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, wolno spodziewać się dużych wydatków. Koszt części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Sporo ludzi uważa, że dopuszczalne jest jedynie wkładanie do samochodu części, jakie oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednakże wielu z nas z obawy o to, jak wiele może zapłacić za oryginalne części zamienne do BMW woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest też oraz w Twoim przypadku, nim zamienisz oryginalne autoczęści do BMW na zamienniki musisz upewnić się, iż w pełni rozumiesz zalety oraz niedociągnięcia zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Cena oryginalnych części samochodowych a ich zamienników

Na pewno nikogo nie zdziwi to, iż wymienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do BMW, ale również tak wolno być mocno zdziwiony różnością cen. Rzecz jasna to, jak wiele ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o sumę uzależnioną między innymi od takich czynników:

  • rzadkość,
  • popyt,
  • cena.

Tak lub zupełnie inaczej masz prawo być pewien, iż najtańsze zamienne części samochodowe do BMW to naturalnie wymienniki – odszukasz je nawet za mniej aniżeli połowę ceny oryginalnych. Ewidentnie pod warunkiem, że nie szukasz niezwykle rzadkich podzespołów do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, lub egzotycznych pojazdów. Biorąc pod uwagę BMW, jaki Cię interesuje – tym jednakże niepokoić się nie musisz.

Import i eksport podzespołów samochodowych – dostępność oryginalnych i zamienników

Części zamienne do BMW

Części zamienne do BMW

Zwykle względnie łatwo jest odszukać zamienne części samochodowe, szczególnie do kultowych pojazdów. Wystarczy jedynie odpowiedni sklep z częściami do BMW, ażeby załatwić kwestię. Przeważnie takie punkty gwarantują także pomoc profesjonalistów, jacy jeszcze bardziej upraszczają prędkie oraz proste znalezienie rzeczowych części do danego auta.

Poza tym aktualnie istnieje właściwie dużo sposobów poszukiwania zarówno zamiennych, jak również oryginalnych części samochodowych. Z pewnością masz prawo to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do BMW, jeśli wiesz, czego szukasz możesz także odnaleźć używane części u doskonałych sprzedawców online bez wychodzenia z mieszkania. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością odszukasz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Kwestia standardów podzespołów samochodowych do BMW

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do BMW dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy powinieneś sprawdzić jakość nabywanych podzespołów. Mówiąc gruntowniej w głównej mierze to świadczy, aby sprawdzić czy spełniają wzorce producenta oryginalnego sprzętu.

Co to oznacza? W wypadku linii produkcyjnej oryginalnych części, lecz nieoryginalnych – nie muszą być one idealną kopią tych oryginalnych, ale istotne będzie, żeby spełniały one pewne ogólnie wyznaczone normy. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego fabrykanta samochodów. Treściwie mówiąc, jeżeli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do BMW niekoniecznie będziesz mógł posiadać pewność, iż to, co dostajesz, jest profesjonalne dla Twojego samochodu. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

Nim wydasz z trudem zarobione finanse na oryginalne podzespoły, zastanów się nad niektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych części samochodowych.

Zamienniki do oryginalnych aut BMW i jego podzespołów – walory

BMW części zamienne

BMW części zamienne

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do BMW proponuje rozwiązania fabrykowane przez jednostkę gospodarczą, która nie jest oryginalnym fabrykantem marki pojazdu. Wielu twierdzi, iż zamienne części samochodowe są częściami używanymi bądź tymi pochodzącymi z renowacji, lecz tak właściwie nie jest. Trzeba także doliczyć, iż w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych o wiele się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat. Właśnie dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaoferowania ma sklep online z częściami do BMW zaczyna wybierać te tanie oraz sprawne opcje. Można również importować części zamienne lub oryginalne do BMW z innych krajów europy. Wielu producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na cały świat,

Zgodnie z tym, co zostało wyżej sprecyzowane – zamiennikom nie brakuje mocnych, jak oraz słabych stron – do tych pierwszych zdecydowanie należą:

  • koszt,
  • ilość opcji do wyboru,
  • jakość.

Fundamentalnym powodem, dla którego dużo osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do BMW zamiast oryginalnych, jest to, że są one o wiele tańsze aniżeli części prosto od producenta. Następnym powodem jest właśnie to, że jako posiadacz pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru znacznie więcej opcji niż w przypadku podzespołów pochodzących od oryginalnego producenta. Co znacznie więcej, prawda jest taka, że nie brakuje sytuacji, gdzie wymiennik okazuje się nawet bardziej niezawodny niż to, co oferuje producent oryginałów. W końcu niemniej jednak zależy to od typu części, której potrzebujemy.

Części zamienne do aut – negatywy

Dlaczego wobec tego mimo tych wszystkich zalet dużo osób nadal woli nabywać to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do BMW? Wypada sprawiedliwie oznajmić, że chociaż jakość, szeroki wybór i interesująca cena uczynią, iż zamienniki są bardzo interesującą możliwością – zawsze jest druga strona medalu, jaką trzeba uwzględnić w tych rozważaniach. Znacznie bardziej pochylając się nad tematem nie wolno zapomnieć oraz o innych kwestiach decydujących o tym, co wybrać – z kwestią gwarancji na czele.
Kiedy tak właściwie kupuje się części zamienne OEM, OES, OE, kwestia jakości ma dwie strony. Równie w wielu przypadkach co gruntownie wykonane części zamienne wolno spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet w pewnych sytuacjach na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, albowiem jest tak dużo opcji do wyboru, w związku z tym po prostu należy uważać i upewnić się, że mamy stosowny szczegół, a w razie wątpliwości porządniej będzie naturalnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie proponuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do BMW.
Następna wada części zamiennych łączy się z kwestią zabezpieczeń w postaci gwarancji. Niemal wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji bądź też ochrony, to właśnie dzięki czemu masz możliwość czuć się znacznie bardziej komfortowo i pewno z jakością tych że części. Zamienniki na ogół (chociaż nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych ludzi może być starczającym powodem tego, że wolą się trzymać wskazanych marek.

Jakim sposobem zdecydować między oryginalnymi a używanymi częściami samochodowymi?

Decyzja między oryginalnymi, a używanymi częściami do auta będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Naprawa samochodu zazwyczaj łączy się z tym zawiłym dylematem, gdzie trzeba podjąć znaczącą decyzję pomiędzy nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy wiesz, że przy doborze części samochodowych oryginalna opcja nie zawsze jest bardzo dobrą opcją? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na defekty, jak i walory jakiejkolwiek z omawianych możliwości.

Jakie wady oryginalnych części w kontekście atutów używanych?

Naturalnie używane części do aut do BMW to przede wszystkim niższa cena. Używane podzespoły samochodowe są zazwyczaj tańsze, ale pamiętaj, że jeśli mowa o autach klasycznych, lub egzotycznych nie musi tak być. Tak lub inaczej, jeśli masz napięty budżet, może to być najistotniejszy czynnik decydujący o wyborze części samochodowych.

Sklep z częściami do BMW

Sklep z częściami do BMW

W kontekście atutów, czy pomyślałeś ilekroć o tym, że używane części samochodowe do BMW niosą też korzyści dla środowiska? To prawda – kupowanie używanych podzespołów samochodowych to błyskotliwy sposób na ochronę otoczenia. Utylizacja wielu części samochodowych jest dziś dosyć popularną praktyką, ale mimo to bezustannie ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy tak właściwie zdobywasz autoczęści używane do BMW, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.
Należałoby też zwrócić uwagę na zjawisko, iż sklep z używanymi autoczęściami do BMW to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już fabrykowany, twórcy samochodów także przestają wytwarzać nowe podzespoły zamienne do tego pojazdu. Jeżeli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do BMW, niż ten z oryginalnymi.

Jakie plusy oryginalnych części w kontekście minusów używanych?

Import i eksport części do BMW

Import i eksport części do BMW

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione walory nie zapominaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do BMW będzie w stanie Ci zagwarantować wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeżeli niemniej jednak z drugiej strony pragniesz długoterminowej gwarancji – zakup oryginalnej części do samochodu może być wszystkim, czego Tobie trzeba. Toteż w przypadku części używanych, zawsze istnieje pokaźniejsze ryzyko, że z niekiedy nieodzowna będzie powtórna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do BMW oferuje towary, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wówczas zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeżeli nastanie czas wymiany.

Popatrzmy jeszcze na żywotność, którą gwarantują autoczęści do BMW używane. Najczęściej używane podzespoły samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do BMW online. Tym bardziej, jeżeli Twój pojazd nie jest już fabrykowany i nie masz innego wyboru niż nabycie używanej części samochodowej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w gigantycznej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Tobie trzeba, jak znacząca jest jej funkcja w samochodzie oraz właśnie tego, czy producent w dalszym ciągu produkuje jej oryginalną wersję. Powinieneś niemniej jednak posiadać cały czas w głowie fakt, że kupowanie śmiałej części zawsze będzie mniej idealne dla środowiska aniżeli wybór używanej – w następstwie tego być może to będzie tym punktem decydującym. Zwłaszcza, jeżeli jesteś ekoświadomą figurą, jakiej dobro ziemi leży na sercu. Części OEM OES OE , import i eksport.

W jaki sposób ustalić jakość części do samochodu do BMW?

Części do BMW OE OEM OES

Części do BMW OE OEM OES

Ażeby mieć pewność, że otrzymujesz perfekcyjne autoczęści do BMW online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę należałoby zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. Nie ma poprawniejszego eksperta, jaki mógłby przeprowadzić Cię przez wszelkie wyżej wymienione kwestii i ostatecznie doprowadzić do podjęcia możliwie jak najlepszej kwestii. Bez względu na niedociągnięcia, walory – trzeba pamiętać, że najistotniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo jazdy, związana z tym funkcjonalność samochodu, lecz oraz wzięcie pod uwagę budżetu, jakim się zarządza.

Opinie użytkowników dotyczących części zamiennych do marki BMW

Części do samochodów, ciężarowych, dostawczych osobowych marki BMW, postanowiłem kupić w sklepie internetowym płacąc szybkimi płatnościami. Otrzymane części oryginalne i zamiennie były zapakowane w BOXY i opakowania które były albo w oryginalnych kartonach albo zabezpieczone przed uszkodzeniem. Import i eksport takich części zapakowanych oryginalnie  jest możliwy i nawet opłacalny. Takie części nie są aż tak drobie w eksporcie jak by się wydawało. Ważne by zwracać uwagę czy BOX z częściami samochodowymi zawiera wszystkie podzespoły danej części. Warto zwrócić uwagę na zamawiane części OE, OEM, OES do BMW.

Modele BMW z częściami zamiennymi OEM OES OE import eksport.

02 (E10), 02 Touring (E6), 02 kabriolet (E10), 1 (E81), 1 (E87), 1 (F20), 1 (F21), 1 (F52), 1 coupe (E82), 1 kabriolet (E88), 1500-2000 (115, 116, 118, 121), 1600 GT coupe , 2 Active Tourer (F45), 2 Gran Tourer (F46), 2 coupe (F22, F87), 2 kabriolet (F23), 2.6- 3200 V8 coupe , 2000-3.2 coupe (E9), 2500-3.3 (E3), 3 (E21), 3 (E30), 3 (E36), 3 (E46), 3 (E90), 3 (F30, F80), 3 (G20), 3 Compact (E36), 3 Compact (E46), 3 Gran Turismo (F34), 3 Touring (E30), 3 Touring (E36), 3 Touring (E46), 3 Touring (E91), 3 Touring (F31), 3 coupe (E36), 3 coupe (E46), 3 coupe (E92), 3 kabriolet (E30), 3 kabriolet (E36), 3 kabriolet (E46), 3 kabriolet (E93), 340 , 4 Gran Coupe (F36), 4 coupe (F32, F82), 4 kabriolet (F33, F83), 5 (E12), 5 (E28), 5 (E34), 5 (E39), 5 (E60), 5 (F10), 5 (G30, F90), 5 Gran Turismo (F07), 5 Touring (E34), 5 Touring (E39), 5 Touring (E61), 5 Touring (F11), 5 Touring (G31), 501 , 502 sedan , 503 kabriolet , 507 , 6 (E24), 6 (E63), 6 Gran Coupe (F06), 6 Gran Turismo (G32), 6 coupe (F13), 6 kabriolet (E64), 6 kabriolet (F12), 600 (111), 7 (E23), 7 (E32), 7 (E38), 7 (E65, E66, E67), 7 (F01, F02, F03, F04), 7 (G11, G12), 700 (107), 700 coupe , 8 (E31), 8 (G15), 8 kabriolet (G14), GLAS (602), ISETTA (100, 101, 102, 103), M1 (E26), X1 (E84), X1 (F48), X2 (F39), X3 (E83), X3 (F25), X3 (G01, F97), X4 (F26), X4 (G02, F98), X5 (E53), X5 (E70), X5 (F15, F85), X5 (G05), X6 (E71, E72), X6 (F16, F86), X7 (G07), Z1 Roadster , Z3 Roadster (E36), Z3 coupe (E36), Z4 Roadster (E85), Z4 Roadster (E89), Z4 Roadster (G29), Z4 coupe (E86), Z8 Roadster (E52), i3 (I01), i8 (I12), i8 Roadster (I15)