Nowe, używane, oryginalne, zamienne AUDI – co o częściach do samochodu trzeba wiedzieć przed kupnem?

Bez względu od tego, czy pracujesz w serwisie samochodowym, uwielbiasz majstrować przy osobistym wozie, czy też jesteś stereotypowym kierowcą potrzebującym części samochodowych do naprawy swojego pojazdu – będziesz miał dylemat. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, lub zakupić zamienne części samochodowe do Audi. Jest szansa, że z założenie będziesz stawiał nowe oraz oryginalne części na piedestale, jako najpewniejszy i w największym stopniu ewidentny wybór. Pamiętaj jednakże, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, iż oraz oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być niemniej jednak pewny, iż będą Cię kosztować znacznie więcej aniżeli części zamienne do Audi.

Części zamienne OE, OEM, OES

Części zamienne OE, OEM, OES

Skonfrontujmy – części zamienne do Audi oryginalne

Obfite koszty są nieomalże jasnym elementem jakiejkolwiek naprawy samochodu – zwłaszcza tej szerzej zakrojonej. Koszt części samochodowych jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest używanie oryginalnych części producenta auta. Jednakże wielu z nas z obawy o to, jak dużo może zapłacić za oryginalne części zamienne do Audi woli wybrać tańsze części zamienne. Jeżeli tak jest także i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Audi na wymienniki powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz walory oraz wady również oryginalnych, jak podzespołów zamiennych, aby podjąć finalnie świadomą decyzję.

Cena oryginalnych podzespołów samochodowych a ich zamienników

Na pewno nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej aniżeli nowe autoczęści do Audi, lecz również tak wolno być mocno zdziwiony różnicą cen. Rzecz jasna to, ile ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną między innymi od takich składników:

  • rzadkość,
  • popyt,
  • cena.

Tak czy zupełnie inaczej możesz być pewny, iż najtańsze części samochodowe do Audi to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie poszukujesz niezwykle rzadkich podzespołów do klasycznych aut kolekcjonerskich, lub egzotycznych pojazdów. Biorąc pod szczególną uwagę Audi, jaki Cię intryguje – tym jednakże niepokoić się nie musisz.

Co z dostępnością do oryginalnych oraz zamiennych części samochodowych?

Nie powinno być jakiegokolwiek problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy jedynie odpowiedni sklep z częściami do Audi, żeby

części do audi

części do audi

załatwić kwestię. W większości wypadków też to naturalnie dzięki doświadczonemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Audi auta, który Cię intryguje.

Poza tym aktualnie istnieje właściwie dużo sposobów wyszukiwania zarówno zamiennych, jak również oryginalnych części samochodowych. Na pewno możesz to zrobić w klasyczny sposób – analizując stacjonarny sklep z częściami do Audi, jeżeli wiesz, czego poszukujesz masz możliwość też znaleźć używane części u doskonałych sprzedawców online bez wychodzenia z mieszkania. Cyklicznie same warsztaty samochodowe trudnią się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością odnajdziesz odpowiedź na własne poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu. Części OEM OES OE , import i eksport.

Sprawa standardów części samochodowych do Audi

Bez względu na to, czy gra toczy się o sklep motoryzacyjny z częściami do Audi dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych podzespołów. Gra toczy się o nic innego, jak o to, aby posiadać pewność, że wybrane zamienniki spełniały normy, to naturalnie dzięki jakim nadają się do użytku w danym pojeździe.

Części zamienne do audi

Części zamienne do audi

Co jeszcze należałoby wiedzieć? Kiedy wytwarzane są nowe, lecz nieoryginalne części, są w stanie, lecz nie muszą być tożsame z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim aucie. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego fabrykanta samochodów. W kilku słowach mówiąc, jeżeli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Audi niekoniecznie będziesz w stanie mieć pełne przekonanie, że to, co dostajesz, jest profesjonalne dla Twojego samochodu.

Nim wydasz ciężko zarobione finanse na oryginalne podzespoły, zastanów się nad poniektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych podzespołów samochodowych. Mnóstwo  producentów i hurtowni eksportuje części OEM, OE, OES na całą Europę.

Zamienniki do oryginalnych auto części – atuty

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Audi oferuje rozwiązania fabrykowane przez jednostkę gospodarczą, jaka nie jest oryginalnym fabrykantem marki pojazdu. Nie brakuje osób, które sądzą że mówiąc o zamiennikach, tak naprawdę mówi się o już wykorzystywanych wcześniej częściach, albo ich odświeżonych wersjach. Należy również dodać, że w rzeczywistości jakość wykonania części zamiennych znacznie się poprawiła w ciągu minionych paru lat. Właśnie dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaoferowania ma sklep online z częściami do Audi zaczyna wybierać te tanie i wydajne opcje.

Import części do audi

Import części do audi

Jakim sposobem wzmiankowaliśmy powyżej, części zamienne mają wiele zalet oraz wad, a po stronie atutów na pewno są:

  • koszt,
  • liczba opcji do wyboru,
  • jakość.

Fundamentalnym powodem, dla jakiego wiele ludzi decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Audi zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze aniżeli części prosto od producenta. Innym powodem jest wspomniany wybór, bowiem poszukując części zamienne, posiadamy szerszą gamę opcji aniżeli części prosto od oryginalnego producenta. W końcu, odszukanie części zamiennej, jaka przewyższa jakość wersji oryginalnej, nie jest tak rzadkie, jak zdołałoby się wydawać. Koniec końców część, której się poszukuje będzie determinować to, co wypada uznać za najistotniejszą zaletę przyczyniającą się do wyboru. Części zamienne i oryginalne w oryginalnych opakowaniach. Nasz import i eksport części OEM OES OE , to sprawdzona metoda na oszczędności w twojej kieszeni.

Części zamienne do pojazdów Audi import eksport – niedociągnięcia

Dlaczego w następstwie tego mimo tych wszystkich walorów dużo osób nadal woli nabywać to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Audi? Wypada sprawiedliwie ogłosić, że chociaż jakość, szeroki wybór oraz atrakcyjna cena sprawią, iż wymienniki są nadzwyczaj interesującą możliwością – zawsze jest druga strona medalu, którą należy uwzględnić w tych rozważaniach. Mówiąc dokładniej, należy pomyśleć o innych aspektach podzespołów zamiennych – na przykład gwarancji, jaką oferują.

Eksport części do audi

Eksport części do audi

Kiedy kupuje się części zamienne, kwestia jakości ma dwie strony. Równie nieraz co bardzo dobrze wykonane części zamienne można spotkać oraz te o słabej jakości, jaka przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak dużo opcji do wyboru, wobec tego najzwyczajniej w świecie trzeba uważać oraz upewnić się, że mamy stosowny detal, a w razie wątpliwości porządniej będzie naturalnie postawić na propozycje, jakie w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Audi.

Następna wada części zamiennych łączy się z kwestią gwarancji. Nieomalże wszystkie podzespoły od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, to właśnie dzięki czemu masz

prawo czuć się o wiele bardziej komfortowo i pewno z jakością tych że części. Zamienniki na ogół (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych ludzi może być wystarczającym powodem tego, iż wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe – nowe lub używane?

Decyzja pomiędzy oryginalnymi a używanymi częściami będzie Cię dotyczyć w szczególności, jeśli postawisz na te oryginalnie pochodzące od producenta. Jeśli gra toczy się naprawę samochodu, wybór pomiędzy innowacyjnymi i używanymi częściami samochodowymi może być przykrym obowiązkiem, lecz nie musi. Czy Twoim zdaniem nowe części są zawsze najlepszą opcją, czy masz tu jakieś inne przemyślenia? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na niedociągnięcia, jak również walory jakiejkolwiek z omawianych możliwości.

Atuty wyboru używanych podzespołów samochodowych – defekty oryginalnych

Naturalnie używane części do aut do Audi to w głównej mierze niższa cena. Używane części samochodowe są zazwyczaj tańsze, lecz nie zapominaj, iż jeżeli mowa o autach klasycznych, lub

Sklep z częściami do audi

Sklep z częściami do audi

egzotycznych nie musi tak być. W każdym razie, przy napiętym budżecie oraz równoczesnej konieczności skorzystania z rynku podzespołów samochodowych, być może to naturalnie będzie faktorem decydującym.

W kontekście walorów, czy pomyślałeś ilekroć o tym, iż używane części samochodowe do Audi niosą również korzyści dla środowiska? To zgodność z rzeczywistością – kupowanie używanych

podzespołów samochodowych to błyskotliwy sposób na ochronę środowiska. Chociaż wiele części samochodowych można poddać recyklingowi, znaczna ich część trafia na wysypiska. Kiedy tak właściwie zdobywasz autoczęści używane do Audi, Twój wybór pomoże uszczuplić te straty.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż sklep z używanymi autoczęściami do Audi to też łatwość kupna. Głównie, kiedy pojazd nie jest już fabrykowany, producenci aut także przestają wytwarzać nowe podzespoły zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, o wiele prościej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Audi, niż ten z oryginalnymi.

Jakie atuty oryginalnych podzespołów do Audi w kontekście wad używanych?

Części oryginalne do audi

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione walory pamiętaj, iż sklep z używanymi częściami samochodowymi do Audi będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, wybierając nową część samochodową ta gwarancja będzie dużo bardziej długoterminowa. Toteż w wypadku części używanych, zawsze jest większe ryzyko, iż z czasem konieczna będzie ponowna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Audi oferuje towary, jakie są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtenczas pozostać oraz tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nastanie czas wymiany.

Popatrzmy jeszcze na żywotność, którą zapewniają autoczęści do Audi używane. Na ogół używane części samochodowe mają krótszą żywotność aniżeli nowe części samochodowe do Audi online. Tym o wiele bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już fabrykowany i nie masz innego wyboru niż zakup używanej części samochodowej. To, jak wreszcie zdecydujesz w ogromnej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego typu części Tobie potrzeba, jak istotna jest jej funkcja w samochodzie oraz właśnie tego, czy producent dalej fabrykuje jej oryginalną wersję. Wiedz niemniej jednak, że kupowanie oryginalnych podzespołów nie jest tak doskonałe dla środowiska – w związku z tym koniec końców zdołałbyś być usatysfakcjonowany z takiego obrotu spraw. Zwłaszcza, jeśli jesteś ekoświadomą jednostką, jakiej dobro ziemi leży na sercu.

Jakość podzespołu samochodu – skąd mieć pewność co do niej?

części do audi zamienne i oryginalne

części do audi zamienne i oryginalne

By mieć pewność, iż dostajesz najlepsze autoczęści do Audi online do swojego samochodu, obojętnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, lub zamienne, nowe lub używane – zawsze o ostateczną radę warto spytać swojego zaufanego oraz profesjonalnego mechanika. To właśnie ten fachowiec będzie w stanie najpoprawniej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Obojętnie od zalet oraz wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest optymalne zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, lecz oraz portfela

Opinie użytkowników dotyczących części zamiennych do  Audi

Zakup oryginalnych części do samochodów Audi ( dostawczych,  osobowych, ciężarowych ) można dokonać w sklepie internetowym lub importując je z innego kraju. Wszystkie otrzymane części zamiennie i oryginalne zapakowane w oryginalne opakowania i kartony nadają się do odpowiedniego modelu AUDI. Zatem  eksport części oryginalnie zapakowanych jest możliwy i nawet opłacalny. Wszystkie części nie są aż tak drogie w eksporcie jak by się wydawało. Ważne by zwracać uwagę czy BOX z częściami samochodowymi zawiera wszystkie podzespoły danej części. Warto zwrócić uwagę na zamawiane części OE, OEM, OES do audi. Import i eksport części w obecnych czasach jest bardzo popularny. 

 

Modele audi z częściami zamiennymi import, eksport OE, OEM, OES.

100 (43, C2) , 100 (44, 44Q, C3) , 100 (4A2, C4) , 100 (C1) , 100 Avant (43, C2) , 100 Avant (44, 44Q, C3) , 100 Avant (4A5, C4) , 100 coupe (C1) , 200 (43) , 200 (44, 44Q) , 200 Avant (44, 44Q) , 50 (86) , 60 , 60 Variant , 75 , 75 Variant , 80 , 80 (80, 82, B1) , 80 (81, 85, B2) , 80 (89, 89Q, 8A, B3) , 80 (8C2, B4) , 80 Avant (33, B1) , 80 Avant (8C5, B4) , 80 Variant , 90 (81, 85, B2) , 90 (89, 89Q, 8A, B3) , A1 (8X1, 8XK) , A1 Sportback (8XA, 8XF) , A1 Sportback (GBA) , A2 (8Z0) , A3 (8L1) , A3 (8P1) , A3 (8V1, 8VK) , A3 Limousine (8VS, 8VM) , A3 Sportback (8PA) , A3 Sportback (8VA, 8VF) , A3 kabriolet (8P7) , A3 kabriolet (8V7, 8VE) , A4 (8D2, B5) , A4 (8E2, B6) , A4 (8EC, B7) , A4 (8K2, B8) , A4 (8W2, B9) , A4 Allroad (8KH, B8) , A4 Allroad (8WH, B9) , A4 Avant (8D5, B5) , A4 Avant (8E5, B6) , A4 Avant (8ED, B7) , A4 Avant (8K5, B8) , A4 Avant (8W5, B9) , A4 kabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) , A5 (8T3) , A5 (F53) , A5 Sportback (8TA) , A5 Sportback (F5A) , A5 kabriolet (8F7) , A5 kabriolet (F57) , A6 (4A2, C4) , A6 (4B2, C5) , A6 (4F2, C6) , A6 (4G2, 4GC, C7) , A6 (C8, 4A2) , A6 Allroad (4FH, C6) , A6 Allroad (4GH, 4GJ) , A6 Avant (4A5, C4) , A6 Avant (4B5, C5) , A6 Avant (4F5, C6) , A6 Avant (4G5, 4GD, C7) , A6 Avant (C8, 4A5) , A7 Sportback (4GA, 4GF) , A7 Sportback (4KA) , A8 (4D2, 4D8) , A8 (4E2, 4E8) , A8 (4H2, 4H8, 4HC, 4HL) , A8 (4N2, 4N8) , ALLROAD (4BH, C5) , CABRIOLET (8G7, B4) , COUPE (81, 85) , COUPE (89, 8B) , E-TRON (GEN_) , F103 , F103 Variant , Q2 (GAB) , Q3 (8UB, 8UG) , Q3 (F3B) , Q5 (8RB) , Q5 (FYB) , Q7 (4LB) , Q7 (4MB) , Q8 (4MN) , QUATTRO (85) , R8 (422, 423) , R8 (4S3, 4SP) , R8 Spyder (427, 429) , R8 Spyder (4S9, 4SR) , SUPER 90 , TT (8J3) , TT (8N3) , TT (FV3, FVP) , TT Roadster (8J9) , TT Roadster (8N9) , TT Roadster (FV9, FVR) , V8 (441, 442, 4C2, 4C8) .